Skogsinspektorer

Vi finns nära dig! Här hittar du kontaktuppgifter till alla våra lokala kontor och skogsinspektorer.

Välj virkesområde

Umeå Luleå Östersund Örnsköldsvik
  • Norra Norrbotten

  • Kalix

    Betongvägen 5, 952 31 Kalix
    010-583 10 00
  • Överkalix

    Storgatan 31, 956 31 Överkalix
    010-583 10 00
  • Övertorneå

    Matarengivägen 18A, 957 31 Övertorneå
    010-583 10 00
  • Södra Norrbotten

  • Arvidsjaur

    Västra Skolgatan 19, 933 31 Arvidsjaur
    010-583 10 00 Växel
  • Jokkmokk

    Lappstavägen 14, 96231 Jokkmokk
    010-583 10 00 Växel
  • Luleå

    Storhedsvägen 1F, 973 45 Luleå
    010-583 10 00
  • Piteå

    Batterigatan 1A, 941 47 Piteå
    010-583 10 00 Växel
  • Älvsbyn

    Nygrensvägen 3, 942 33 Älvsbyn
    010-583 10 00 Växel
  • Norra Västerbotten

  • Burträsk

    Buregatan 3, 937 31 Burträsk
    010-583 10 00 Växel
  • Norsjö

    Storgatan 74 E, 935 32 Norsjö
    010-583 10 00 Växel
  • Skellefteå

    Skeppargatan 23, 1 trappa, 931 32 Skellefteå
    010-583 10 00 Växel
  • Södra Västerbotten

  • Bjurholm

    Storgatan 3B, 916 31 Bjurholm
    010-583 10 00 Växel
  • Umeå

    Storgatan 38, Plan 8, 903 26 Umeå
    010-583 10 00 Växel
  • Vindeln

    Häradsvägen 127 A, 922 31 Vindeln
    010-583 10 00 Växel
  • Vännäs

    Östra Järnvägsgatan 9B, 911 32 Vännäs
    Öppet fredagar 09.00-15.00
    010-583 10 00 Växel
  • Ånäset

    Tingsvägen 8, 915 34 Ånäset
    010-583 10 00 Växel
  • Norra Ångermanland

  • Bredbyn

    Köpmangatan 47, 895 30 Bredbyn
    010-583 10 00 Växel
  • Nordmaling

    Åsgatan 4, 914 32 Nordmaling
    010-583 10 00 Växel
  • Örnsköldsvik

    Sjögatan 6, 891 60 Örnsköldsvik
    010-583 10 00 Växel
  • Södra Ångermanland

  • Junsele

    Forumvägen 4, 88037 Junsele
    Öppet vid bokade tider
    010-583 10 00 Växel
  • Kramfors

    Kontorsvägen 2, 872 23 Kramfors
    Öppet vid bokade tider
    010-583 10 00 Växel
  • Näsåker

    Storgatan 12, 88030 Näsåker
    Öppet vid bokade tider
    010-583 10 00 Växel
  • Ramsele

    Storgatan 25, 88040 Ramsele
    010-583 10 00 Växel
  • Sollefteå

    Torggatan 6, 881 30 Sollefteå
    010-583 10 00 Växel
  • Ullånger

    Sundsbrogatan 9, 87032 Ullånger
    010-583 10 00 Växel
  • Södra Västernorrland

  • Fränsta

    Nybyggarvägen 1, 840 12 Fränsta
    010-583 10 00 Växel
  • Härnösand

    Kastellgatan 7, 87133 Härnösand
    010-583 10 00 Växel
  • Sundsvall

    Skönsbergsvägen 63, 856 31 Sundsvall
    010-583 10 00 Växel
  • Ånge

    Solgårdsgatan 10, 841 32 Ånge
    010-583 10 00 Växel
  • Västra Västerbotten

  • Dorotea

    Storgatan 34A, 917 32 Dorotea
    Öppet vid bokade tider
    010-583 10 00 Växel
  • Lycksele

    Järnvägsgatan 30 A, 921 31 Lycksele
    010-583 10 00 Växel
  • Storuman

    Bondevägen 4, 923 32 Storuman
    010-583 10 00
  • Vilhelmina

    Volgsjövägen 27, 912 32 Vilhelmina
    010-583 10 00 Växel
  • Åsele

    Storgatan 33, 919 31 Åsele
    010-583 10 00 Växel
  • Östra Jämtland

  • Gällö

    Sefastvägen 1, 84341 Gällö
    010-583 10 00 Växel
  • Hammarstrand

    Kullstavägen 5A, 844 32 Hammarstrand
    010-583 10 00 Växel
  • Hammerdal

    Storgatan 28, 833 41 Hammerdal
    Öppet vid bokade tider
    010-583 10 00 Växel
  • Lit

    Sörevägen 3A, 836 31 Lit
    010-583 10 00 Växel
  • Strömsund

    Ramselevägen 10, 833 35 Strömsund
    010-583 10 00 Växel
  • Stugun

    Stuguvägen 2, 844 51 Stugun
    Öppet vid bokade tider
    010-583 10 00 Växel
  • Östersund

    Akademigatan 4A, 831 40 Östersund
    Öppet vid bokade tider
    010-583 10 00 Växel
  • Västra Jämtland

  • Föllinge

    Långgatan 36, 835 61 Föllinge
    Öppet fredagar 09.00-15.00 samt vid bokade tider
    010-583 10 00 Växel
  • Hackås

    Skede 910, 845 94 Hackås
    010-583 10 00 Växel
  • Järpen

    Strandvägen 1, 837 31 Järpen
    010-583 10 00 Växel
  • Krokom

    Offerdalsvägen 7, 835 32 Krokom
    010-583 10 00 Växel
  • Änge

    Centralvägen 18B, 835 97 Offerdal
    Öppet vid bokad tider
    010-583 10 00 Växel

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Kalix

Anders Nilsson
Anders Nilsson
Produktionschef Kalix
Kalix
Anders Hjerpe
Anders Hjerpe
Virkesområdeschef Norra Norrbotten
Kalix
Thomas Johansson
Thomas Johansson
Produktionsspecialist Kalix
Ragna Sjöberg
Ragna Sjöberg
Skogsinspektor Kalix, Haparanda
Kalix
Thomas Olsson
Thomas Olsson
Skogsinspektor Kalix, Haparanda
Kalix
Robert Hasselborg
Robert Hasselborg
Skogsinspektor Kalix, Haparanda
Kalix

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Överkalix

Mattias Larsson
Mattias Larsson
Skogsinspektor Överkalix
Överkalix
Fredrik Forsén
Fredrik Forsén
Skogsinspektor Överkalix, Gällivare
Överkalix
Maria Lidberg
Maria Lidberg
Skogsinspektor Gällivare
Överkalix

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Övertorneå

Håkan Önneholm
Håkan Önneholm
Skogsinspektor Övertorneå, Södra Pajala
Övertorneå
Bengt Isaksson
Bengt Isaksson
Skogsinspektor Pajala, Kiruna
Övertorneå
Malin Brämsgården
Malin Brämsgården
Skogsinspektor Övertorneå
Övertorneå

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Arvidsjaur

Felix Rödlund
Felix Rödlund
Skogsinspektor Arvidsjaur, Arjeplog
Älvsbyn

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Jokkmokk

Jonas Stenman
Jonas Stenman
Skogsinspektor VO Södra Norrbotten
Jokkmokk
Kristian Strömberg
Kristian Strömberg
Skogsinspektor Luleå, Boden, Jokkmokk
Luleå

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Luleå

Hanna Eriksson
Hanna Eriksson
Virkesområdeschef Södra Norrbotten
Sebastian Enegren
Sebastian Enegren
Produktionschef/ bitr. VO-chef Luleå
Tomas Janson
Tomas Janson
Biträdande Skogsinspektor
Piteå
Robert Andersson
Robert Andersson
Produktionsspecialist
Luleå
Henrik Kämpe
Henrik Kämpe
Skogsinspektor Boden
Luleå
Anders Kivijärvi
Anders Kivijärvi
Skogsinspektor Råneå
Luleå
Kristian Strömberg
Kristian Strömberg
Skogsinspektor Luleå, Boden, Jokkmokk
Luleå
Elias Tallgren
Elias Tallgren
Skogsinspektor Piteå
Piteå

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Piteå

Tommy Nordmark
Tommy Nordmark
Skogsinspektor Piteå
Piteå

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Älvsbyn

Jakob Rehult
Jakob Rehult
Skogsinspektor Älvsbyn/Arvidsjaur
Älvsbyn
Tommy Nordmark
Tommy Nordmark
Skogsinspektor Piteå
Piteå
Oskar Vikström
Oskar Vikström
Produktionsspecialist Älvsbyn
Felix Rödlund
Felix Rödlund
Skogsinspektor Arvidsjaur, Arjeplog
Älvsbyn

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Burträsk

Linus Landström
Linus Landström
Produktionsspecialist Burträsk
Kenneth Söderström
Kenneth Söderström
Skogsinspektor Burträsk
Burträsk
Ulf Wallmark
Ulf Wallmark
Skogsinspektor Skellefteå södra, Burträsk
Burträsk

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Norsjö

Jonathan Forsell
Jonathan Forsell
Skogsinspektor Norsjö, Malå
Norsjö

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Skellefteå

Mikael Frisk
Mikael Frisk
Virkesområdeschef Norra Västerbotten
Martin Åkerlund
Martin Åkerlund
Produktionschef Skellefteå
Andreas Åman
Andreas Åman
Skogsinspektor Byske
Skellefteå
Aron Långberg
Aron Långberg
Skogsinspektor Lövånger
Skellefteå
Roger Hedlund
Roger Hedlund
Skogsinspektor Övre Kågedalen
Skellefteå
Mikael Widerlund
Mikael Widerlund
Skogsinspektor Skellefteå södra, Lövånger
Skellefteå
Anders Lindquist
Anders Lindquist
Produktionsspecialist
Dennis Sundberg
Dennis Sundberg
Skogsinspektor Skellefteå södra, Lövånger
Skellefteå
Bo Brännström
Bo Brännström
Skogsinspektor Boliden, Jörn
Skellefteå
Mattias Hellgren
Mattias Hellgren
Skogsinspektor Varuträsk, Svanström
Skellefteå
Andreas Dahlgren
Andreas Dahlgren
Skogsinspektor norra Skellefteå, Nedre Kågedalen
Skellefteå
Oskar Johansson
Oskar Johansson
Biträdande skogsinspektor
Skellefteå

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Bjurholm

Jimmie Klum
Jimmie Klum
Skogsinspektor Bjurholms kommun
Bjurholm
Björn-Erik Lilja
Björn-Erik Lilja
Skogsinspektor Bjurholms kommun
Bjurholm
Oskar Johansson
Oskar Johansson
Skogsinspektor Bjurholms kommun
Bjurholm

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Umeå

Bengt Aggeryd
Bengt Aggeryd
Produktionschef Umeå
Mikael Forsman
Mikael Forsman
Virkesområdeschef Södra Västerbotten
Fredrik Nyman
Fredrik Nyman
Skogsinspektor Umeå södra, Vännäs kommun
Umeå
Henrik Ådèn
Henrik Ådèn
Skogsinspektor Umeå södra, Vännäs kommun
Andreas Ekegren-Hällgren
Andreas Ekegren-Hällgren
Skogsinspektor Umeå norra
Umeå
Niklas Karlsson
Niklas Karlsson
Skogsinspektor Umeå södra, Vännäs kommun
Umeå
Mats Warensjö
Mats Warensjö
Skogsinspektor Umeå norra
Umeå
Linus Elldegren
Linus Elldegren
Skogsinspektor Umeå norra
Umeå

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Vindeln

Erik Landby
Erik Landby
Produktionsspecialist Vindeln
Rickard Norberg
Rickard Norberg
Skogsinspektor Vindeln
Vindeln
Simon Öberg
Simon Öberg
Skogsinspektor Vindelns kommun
Vindeln
Simon Wikström
Simon Wikström
Produktionsspecialist Vindelns kommun
Vindeln
Mikael Jonsson
Mikael Jonsson
Skogsinspektor Vindelns kommun
Vindeln

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Vännäs

Fredrik Nyman
Fredrik Nyman
Skogsinspektor Umeå södra, Vännäs kommun
Umeå
Henrik Ådèn
Henrik Ådèn
Skogsinspektor Umeå södra, Vännäs kommun
Niklas Karlsson
Niklas Karlsson
Skogsinspektor Umeå södra, Vännäs kommun
Umeå

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Ånäset

Mattias Lindmark
Mattias Lindmark
Skogsinspektor Ånäset, Robertsfors kommun
Ånäset
Jonas Ågren
Jonas Ågren
Produktionsspecialist
Ånäset
Jörgen Ågren
Jörgen Ågren
Skogsinspektor Ånäset, Robertsfors kommun
Ånäset

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Bredbyn

Ida Auselius
Ida Auselius
Skogsinspektor Bredbyn, Anundsjö
Bredbyn

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Nordmaling

Fredrik Jonsson
Fredrik Jonsson
Skogsinspektor, föräldraledig
Nordmaling
Elin Persson
Elin Persson
Produktionsspecialist Nordmaling
Karin Karlsson
Karin Karlsson
Skogsinspektor
Nordmaling
Patrik Lundström
Patrik Lundström
Skogsinspektor Nordmaling
Nordmaling

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Örnsköldsvik

Andreas Nordbrandt
Andreas Nordbrandt
Virkesområdeschef Norra Ångermanland
Liza Edlund - föräldraledig
Liza Edlund - föräldraledig
Produktionschef Örnsköldsvik
Izak Edlund
Izak Edlund
Produktionsspecialist Örnsköldsvik
Arne Alstergren
Arne Alstergren
Skogsinspektor Örnsköldsvik, Själevad, Domsjö Överhörnäs, Västerhus, Bjästa
Örnsköldsvik
Bo Nilsson
Bo Nilsson
Skogsinspektor Örnsköldsvik/Arnäsvall/Gideå/Björna/Långviksmon/Trehörningsjö
Örnsköldsvik
Emil Andersson
Emil Andersson
Skogsinspektor, föräldraledig. Örnsköldsvik/Arnäsvall/Gideå/Flärke/Grundsunda/Husum/Långviksmon/Björna
Örnsköldsvik
Ove Eriksson
Ove Eriksson
Skogsinspektor Örnsköldsvik, Mellansel, Moliden, Själevad
Örnsköldsvik
Leif Strandberg
Leif Strandberg
Skogsinspektor Örnsköldsvik/Arnäsvall/Gideå/Björna/Långviksmon/Trehörningsjö
Örnsköldsvik
Jonas Sjödin
Jonas Sjödin
Skogsinspektor Örnsköldsvik/Arnäsvall/Grundsunda/Husum/Gideå
Örnsköldsvik
Patrik Nyberg
Patrik Nyberg
Produktionsspecialist Örnsköldsvik
Sofi Dahl Wallin
Sofi Dahl Wallin
Skogsinspektor Örnsköldsvik, Själevad, Sidensjö, Domsjö, Överhörnäs, Bjästa
Örnsköldsvik

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Junsele

Nils-Anders Forssén
Nils-Anders Forssén
Skogsinspektor Ramsele/Junsele
Ramsele

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Kramfors

Joakim Johansson
Joakim Johansson
Skogsinspektor
Sollefteå
Alexander Andersson
Alexander Andersson
Skogsinspektor Kramfors/ Ullånger
Ullånger

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Näsåker

Ellen Nordström
Ellen Nordström
Skogsinspektor Ramsele/Näsåker
Ramsele

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Ramsele

Ellen Nordström
Ellen Nordström
Skogsinspektor Ramsele/Näsåker
Ramsele
Nils-Anders Forssén
Nils-Anders Forssén
Skogsinspektor Ramsele/Junsele
Ramsele

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Sollefteå

Jonas Bredberg
Jonas Bredberg
Virkesområdeschef Södra Ångermanland
Daniel Åkermark
Daniel Åkermark
Produktionschef Sollefteå
Lars Boström
Lars Boström
Skogsinspektor Sollefteå
Sollefteå
Joakim Johansson
Joakim Johansson
Skogsinspektor
Sollefteå
Åke Larsson
Åke Larsson
Skogsinspektor Sollefteå
Sollefteå
Dan Persson
Dan Persson
Produktionsspecialist Sollefteå
Sara Amsby
Sara Amsby
Skogsinspektor Sollefteå
Sollefteå
Örjan Hedström
Örjan Hedström
Skogsinspektor Sollefteå
Sollefteå

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Ullånger

Joakim Johansson
Joakim Johansson
Skogsinspektor
Sollefteå
Alexander Andersson
Alexander Andersson
Skogsinspektor Kramfors/ Ullånger
Ullånger
Per Viklund
Per Viklund
Skogsinspektor Ullånger/Kramfors
Ullånger

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Fränsta

Henrik Granskog
Henrik Granskog
Skogsinspektor Fränsta/Nordanede/Torpshammar
Fränsta
Bertil Nordlund
Bertil Nordlund
Produktionspecialist Fränsta
Niklas Åberg
Niklas Åberg
Skogsinspektor Sundsvall/Stöde/Nedansjö
Sundsvall

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Härnösand

Stefan Moe
Stefan Moe
Skogsinspektor Härnösand/Ärlandsbro
Härnösand
Joakim Söderlund
Joakim Söderlund
Skogsinspektor Härnösand/Älandsbro/Ramvik
Härnösand

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Sundsvall

Samuel Lind
Samuel Lind
Produktionschef Sundsvall
Sverker Henckel
Sverker Henckel
Virkesområdeschef Södra Västernorrland
Christian Ekholm
Christian Ekholm
Produktionsspecialist Sundsvall
Jonas Gulin
Jonas Gulin
Skogsinspektor Sundsvall/Söråker/Bergeforsen/Indal
Sundsvall
Per Sandelin
Per Sandelin
Skogsinspektor Sundsvall/Indal/Liden/Kovland
Sundsvall
Anton Andersson
Anton Andersson
Skogsinspektor Sundsvall/Matfors/Stöde/Njurunda
Sundsvall
Dan Björne
Dan Björne
Produktionssspecialist Sundsvall
Anna Henckel
Anna Henckel
Skogsinspektor Sundsvall/Timrå/Alnö/Ljustorp
Sundsvall
Magnus Edin
Magnus Edin
Produktionsspecialist Sundsvall
Fredrik Alenius
Fredrik Alenius
Skogsinspektor Sundsvall/Njurunda
Sundsvall
Isabelle Sjöqvist
Isabelle Sjöqvist
Skogsinspektor Sundsvall/Matfors/Selånger
Sundsvall
Niklas Åberg
Niklas Åberg
Skogsinspektor Sundsvall/Stöde/Nedansjö
Sundsvall

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Ånge

Jonathan Strand
Jonathan Strand
Skogsinspektor Ånge/Kölsillre/Östavall/Överturingen
Ånge

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Dorotea

Andreas Hedberg
Andreas Hedberg
Skogsinspektor

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Lycksele

Maria Grånemo
Maria Grånemo
Produktionschef
Lisa Lindberg
Lisa Lindberg
Virkesområdeschef Västra Västerbotten
Lycksele
Fredrik Nilsson
Fredrik Nilsson
Skogsinspektor Lycksele
Erik Sköld
Erik Sköld
Skogsinspektor Lycksele
Nicklas Stenlund
Nicklas Stenlund
Skogsinspektor
Jonas Fjellner
Jonas Fjellner
Skogsinspektor Lycksele

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Storuman

Tommy Gustavsson
Tommy Gustavsson
Skogsinspektor Storuman
Lars Andersson
Lars Andersson
Produktionsspecialist Storuman
Kristofer Johansson
Kristofer Johansson
Skogsinspektor Storuman

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Vilhelmina

Andreas Hedberg
Andreas Hedberg
Skogsinspektor
P-A Bergqvist
P-A Bergqvist
Skogsinspektor Vilhelmina
Tore Lövgren
Tore Lövgren
Skogsinspektor Vilhelmina

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Åsele

Mattias Edling
Mattias Edling
Skogsinspektor Åsele

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Gällö

Martin Zwahlen
Martin Zwahlen
Skogsinspektor
Gällö
Elin Frendin
Elin Frendin
Skogsinspektor, vikarie
Mattias Ekerlid
Mattias Ekerlid
Produktionsspecialist Gällö
Lars Nord
Lars Nord
Skogsinspektor Gällö
Håkan Rylander
Håkan Rylander
Skogsinspektor Gällö

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Hammarstrand

Karl-Olof Norman
Karl-Olof Norman
Skogsinspektor Hammarstrand
Ulf Göransson
Ulf Göransson
Skogsinspektor Hammarstrand/ Stugun, samt vikarierande virkesspecialist
Sven Jonsson
Sven Jonsson
Skogsinspektor Hammarstrand
Olov Skogelid
Olov Skogelid
Skogsinspektor Hammarstrand

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Hammerdal

Peter Semb
Peter Semb
Biträdande Skogsinspektor
Hammerdal
Hans Fresk
Hans Fresk
Skogsinspektor Hammerdal

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Lit

Mikael Hansen
Mikael Hansen
Produktionschef Lit
Tobias Jonmeister
Tobias Jonmeister
Virkesområdeschef Östra Jämtland
Ulrik Hansson
Ulrik Hansson
Skogsinspektor Lit
Peter Erlandsson
Peter Erlandsson
Produktionsspecialist Lit

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Strömsund

Oskar Lindgren
Oskar Lindgren
Skogsinspektor
Michaela Lundberg
Michaela Lundberg
Skogsinspektor Strömsund
Peder Persson
Peder Persson
Produktionsspecialist Strömsund

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Stugun

Ulf Göransson
Ulf Göransson
Skogsinspektor Hammarstrand/ Stugun, samt vikarierande virkesspecialist

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Östersund

Hans Jonsson
Hans Jonsson
Skogsinspektor Östersund
Daniel Granlöf
Daniel Granlöf
Skogsinspektor Östersund

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Föllinge

Marcus Hemmingsson
Marcus Hemmingsson
Produktionschef Krokom/ Föllinge
Mikael Eklund
Mikael Eklund
Skogsinspektor Krokom/Föllinge
Oskar Garli
Oskar Garli
Skogsinspektor Krokom/Föllinge
Erik Jonasson
Erik Jonasson
Skogsinspektor Krokom/ Änge/Föllinge

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Hackås

Emma Fors
Emma Fors
Skogsinspektor
Hackås
Mattias Olofsson
Mattias Olofsson
Skogsinspektor Hackås
Fredrik Wikström
Fredrik Wikström
Skogsinspektor Hackås

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Järpen

Linn Lund
Linn Lund
Skogsinspektor
Järpen
Per-Anders Östberg
Per-Anders Östberg
Skogsvaktare
Järpen
Filip Hammar
Filip Hammar
Skogsinspektor Järpen

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Krokom

Jim Salvin
Jim Salvin
Virkesområdeschef Västra Jämtland
Marcus Hemmingsson
Marcus Hemmingsson
Produktionschef Krokom/ Föllinge
Andreas Stridbo
Andreas Stridbo
Skogsinspektor VO Västra Jämtland
Krokom
Mikael Eklund
Mikael Eklund
Skogsinspektor Krokom/Föllinge
Oskar Garli
Oskar Garli
Skogsinspektor Krokom/Föllinge
Pedro Arvidsson
Pedro Arvidsson
Produktionsspecialist Krokom
Erik Jonasson
Erik Jonasson
Skogsinspektor Krokom/ Änge/Föllinge
Johan Persson
Johan Persson
Produktionsspecialist Krokom

Karta

Kontorsinformation

Kontaktpersoner - Änge

Erik Jonasson
Erik Jonasson
Skogsinspektor Krokom/ Änge/Föllinge

Karta

Arvidsjaur

Besöksadress: Västra Skolgatan 19, 933 31 Arvidsjaur
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Arvidsjaur

Felix Rödlund

Felix Rödlund

Skogsinspektor Arvidsjaur, Arjeplog

Bjurholm

Besöksadress: Storgatan 3B, 916 31 Bjurholm
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Bjurholm

Jimmie Klum

Jimmie Klum

Skogsinspektor Bjurholms kommun

Björn-Erik Lilja

Björn-Erik Lilja

Skogsinspektor Bjurholms kommun

Oskar Johansson

Oskar Johansson

Skogsinspektor Bjurholms kommun

Bredbyn

Besöksadress: Köpmangatan 47, 895 30 Bredbyn
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Bredbyn

Ida Auselius

Ida Auselius

Skogsinspektor Bredbyn, Anundsjö

Burträsk

Besöksadress: Buregatan 3, 937 31 Burträsk
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Burträsk

Linus Landström

Linus Landström

Produktionsspecialist Burträsk

Kenneth Söderström

Kenneth Söderström

Skogsinspektor Burträsk

Ulf Wallmark

Ulf Wallmark

Skogsinspektor Skellefteå södra, Burträsk

Dorotea

Besöksadress: Storgatan 34A, 917 32 Dorotea
Öppet vid bokade tider
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Dorotea

Andreas Hedberg

Andreas Hedberg

Skogsinspektor

Fränsta

Besöksadress: Nybyggarvägen 1, 840 12 Fränsta
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Fränsta

Henrik Granskog

Henrik Granskog

Skogsinspektor Fränsta/Nordanede/Torpshammar

Bertil Nordlund

Bertil Nordlund

Produktionspecialist Fränsta

Niklas Åberg

Niklas Åberg

Skogsinspektor Sundsvall/Stöde/Nedansjö

Föllinge

Besöksadress: Långgatan 36, 835 61 Föllinge
Öppet fredagar 09.00-15.00 samt vid bokade tider
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Föllinge

Marcus Hemmingsson

Marcus Hemmingsson

Produktionschef Krokom/ Föllinge

Mikael Eklund

Mikael Eklund

Skogsinspektor Krokom/Föllinge

Oskar Garli

Oskar Garli

Skogsinspektor Krokom/Föllinge

Erik Jonasson

Erik Jonasson

Skogsinspektor Krokom/ Änge/Föllinge

Gällö

Besöksadress: Sefastvägen 1, 84341 Gällö
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Gällö

Martin Zwahlen

Martin Zwahlen

Skogsinspektor

Elin Frendin

Elin Frendin

Skogsinspektor, vikarie

Mattias Ekerlid

Mattias Ekerlid

Produktionsspecialist Gällö

Lars Nord

Lars Nord

Skogsinspektor Gällö

Håkan Rylander

Håkan Rylander

Skogsinspektor Gällö

Hackås

Besöksadress: Skede 910, 845 94 Hackås
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Hackås

Emma Fors

Emma Fors

Skogsinspektor

Mattias Olofsson

Mattias Olofsson

Skogsinspektor Hackås

Fredrik Wikström

Fredrik Wikström

Skogsinspektor Hackås

Hammarstrand

Besöksadress: Kullstavägen 5A, 844 32 Hammarstrand
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Hammarstrand

Karl-Olof Norman

Karl-Olof Norman

Skogsinspektor Hammarstrand

Ulf Göransson

Ulf Göransson

Skogsinspektor Hammarstrand/ Stugun, samt vikarierande virkesspecialist

Sven Jonsson

Sven Jonsson

Skogsinspektor Hammarstrand

Olov Skogelid

Olov Skogelid

Skogsinspektor Hammarstrand

Hammerdal

Besöksadress: Storgatan 28, 833 41 Hammerdal
Öppet vid bokade tider
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Hammerdal

Peter Semb

Peter Semb

Biträdande Skogsinspektor

Hans Fresk

Hans Fresk

Skogsinspektor Hammerdal

Härnösand

Besöksadress: Kastellgatan 7, 87133 Härnösand
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Härnösand

Stefan Moe

Stefan Moe

Skogsinspektor Härnösand/Ärlandsbro

Joakim Söderlund

Joakim Söderlund

Skogsinspektor Härnösand/Älandsbro/Ramvik

Junsele

Besöksadress: Forumvägen 4, 88037 Junsele
Öppet vid bokade tider
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Junsele

Nils-Anders Forssén

Nils-Anders Forssén

Skogsinspektor Ramsele/Junsele

Järpen

Besöksadress: Strandvägen 1, 837 31 Järpen
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Järpen

Linn Lund

Linn Lund

Skogsinspektor

Per-Anders Östberg

Per-Anders Östberg

Skogsvaktare

Filip Hammar

Filip Hammar

Skogsinspektor Järpen

Kalix

Besöksadress: Betongvägen 5, 952 31 Kalix
Telefon: 010-583 10 00

Kalix

Anders Nilsson

Anders Nilsson

Produktionschef Kalix

Anders Hjerpe

Anders Hjerpe

Virkesområdeschef Norra Norrbotten

Thomas Johansson

Thomas Johansson

Produktionsspecialist Kalix

Ragna Sjöberg

Ragna Sjöberg

Skogsinspektor Kalix, Haparanda

Thomas Olsson

Thomas Olsson

Skogsinspektor Kalix, Haparanda

Robert Hasselborg

Robert Hasselborg

Skogsinspektor Kalix, Haparanda

Kramfors

Besöksadress: Kontorsvägen 2, 872 23 Kramfors
Öppet vid bokade tider
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Kramfors

Joakim Johansson

Joakim Johansson

Skogsinspektor

Alexander Andersson

Alexander Andersson

Skogsinspektor Kramfors/ Ullånger

Krokom

Besöksadress: Offerdalsvägen 7, 835 32 Krokom
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Krokom

Jim Salvin

Jim Salvin

Virkesområdeschef Västra Jämtland

Marcus Hemmingsson

Marcus Hemmingsson

Produktionschef Krokom/ Föllinge

Andreas Stridbo

Andreas Stridbo

Skogsinspektor VO Västra Jämtland

Mikael Eklund

Mikael Eklund

Skogsinspektor Krokom/Föllinge

Oskar Garli

Oskar Garli

Skogsinspektor Krokom/Föllinge

Pedro Arvidsson

Pedro Arvidsson

Produktionsspecialist Krokom

Erik Jonasson

Erik Jonasson

Skogsinspektor Krokom/ Änge/Föllinge

Johan Persson

Johan Persson

Produktionsspecialist Krokom

Lit

Besöksadress: Sörevägen 3A, 836 31 Lit
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Lit

Mikael Hansen

Mikael Hansen

Produktionschef Lit

Tobias Jonmeister

Tobias Jonmeister

Virkesområdeschef Östra Jämtland

Ulrik Hansson

Ulrik Hansson

Skogsinspektor Lit

Peter Erlandsson

Peter Erlandsson

Produktionsspecialist Lit

Luleå

Besöksadress: Storhedsvägen 1F, 973 45 Luleå
Telefon: 010-583 10 00

Luleå

Hanna Eriksson

Hanna Eriksson

Virkesområdeschef Södra Norrbotten

Sebastian Enegren

Sebastian Enegren

Produktionschef/ bitr. VO-chef Luleå

Tomas Janson

Tomas Janson

Biträdande Skogsinspektor

Robert Andersson

Robert Andersson

Produktionsspecialist

Henrik Kämpe

Henrik Kämpe

Skogsinspektor Boden

Anders Kivijärvi

Anders Kivijärvi

Skogsinspektor Råneå

Kristian Strömberg

Kristian Strömberg

Skogsinspektor Luleå, Boden, Jokkmokk

Elias Tallgren

Elias Tallgren

Skogsinspektor Piteå

Lycksele

Besöksadress: Järnvägsgatan 30 A, 921 31 Lycksele
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Lycksele

Maria Grånemo

Maria Grånemo

Produktionschef

Lisa Lindberg

Lisa Lindberg

Virkesområdeschef Västra Västerbotten

Fredrik Nilsson

Fredrik Nilsson

Skogsinspektor Lycksele

Erik Sköld

Erik Sköld

Skogsinspektor Lycksele

Nicklas Stenlund

Nicklas Stenlund

Skogsinspektor

Jonas Fjellner

Jonas Fjellner

Skogsinspektor Lycksele

Nordmaling

Besöksadress: Åsgatan 4, 914 32 Nordmaling
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Nordmaling

Fredrik Jonsson

Fredrik Jonsson

Skogsinspektor, föräldraledig

Elin Persson

Elin Persson

Produktionsspecialist Nordmaling

Karin Karlsson

Karin Karlsson

Skogsinspektor

Patrik Lundström

Patrik Lundström

Skogsinspektor Nordmaling

Norsjö

Besöksadress: Storgatan 74 E, 935 32 Norsjö
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Norsjö

Jonathan Forsell

Jonathan Forsell

Skogsinspektor Norsjö, Malå

Näsåker

Besöksadress: Storgatan 12, 88030 Näsåker
Öppet vid bokade tider
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Näsåker

Ellen Nordström

Ellen Nordström

Skogsinspektor Ramsele/Näsåker

Piteå

Besöksadress: Batterigatan 1A, 941 47 Piteå
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Piteå

Tommy Nordmark

Tommy Nordmark

Skogsinspektor Piteå

Ramsele

Besöksadress: Storgatan 25, 88040 Ramsele
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Ramsele

Ellen Nordström

Ellen Nordström

Skogsinspektor Ramsele/Näsåker

Nils-Anders Forssén

Nils-Anders Forssén

Skogsinspektor Ramsele/Junsele

Skellefteå

Besöksadress: Skeppargatan 23, 1 trappa, 931 32 Skellefteå
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Skellefteå

Mikael Frisk

Mikael Frisk

Virkesområdeschef Norra Västerbotten

Martin Åkerlund

Martin Åkerlund

Produktionschef Skellefteå

Andreas Åman

Andreas Åman

Skogsinspektor Byske

Aron Långberg

Aron Långberg

Skogsinspektor Lövånger

Roger Hedlund

Roger Hedlund

Skogsinspektor Övre Kågedalen

Mikael Widerlund

Mikael Widerlund

Skogsinspektor Skellefteå södra, Lövånger

Anders Lindquist

Anders Lindquist

Produktionsspecialist

Dennis Sundberg

Dennis Sundberg

Skogsinspektor Skellefteå södra, Lövånger

Bo Brännström

Bo Brännström

Skogsinspektor Boliden, Jörn

Mattias Hellgren

Mattias Hellgren

Skogsinspektor Varuträsk, Svanström

Andreas Dahlgren

Andreas Dahlgren

Skogsinspektor norra Skellefteå, Nedre Kågedalen

Oskar Johansson

Oskar Johansson

Biträdande skogsinspektor

Sollefteå

Besöksadress: Torggatan 6, 881 30 Sollefteå
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Sollefteå

Jonas Bredberg

Jonas Bredberg

Virkesområdeschef Södra Ångermanland

Daniel Åkermark

Daniel Åkermark

Produktionschef Sollefteå

Lars Boström

Lars Boström

Skogsinspektor Sollefteå

Joakim Johansson

Joakim Johansson

Skogsinspektor

Åke Larsson

Åke Larsson

Skogsinspektor Sollefteå

Dan Persson

Dan Persson

Produktionsspecialist Sollefteå

Sara Amsby

Sara Amsby

Skogsinspektor Sollefteå

Örjan Hedström

Örjan Hedström

Skogsinspektor Sollefteå

Storuman

Besöksadress: Bondevägen 4, 923 32 Storuman
Telefon: 010-583 10 00

Storuman

Tommy Gustavsson

Tommy Gustavsson

Skogsinspektor Storuman

Lars Andersson

Lars Andersson

Produktionsspecialist Storuman

Kristofer Johansson

Kristofer Johansson

Skogsinspektor Storuman

Strömsund

Besöksadress: Ramselevägen 10, 833 35 Strömsund
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Strömsund

Oskar Lindgren

Oskar Lindgren

Skogsinspektor

Michaela Lundberg

Michaela Lundberg

Skogsinspektor Strömsund

Peder Persson

Peder Persson

Produktionsspecialist Strömsund

Sundsvall

Besöksadress: Skönsbergsvägen 63, 856 31 Sundsvall
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Sundsvall

Samuel Lind

Samuel Lind

Produktionschef Sundsvall

Sverker Henckel

Sverker Henckel

Virkesområdeschef Södra Västernorrland

Christian Ekholm

Christian Ekholm

Produktionsspecialist Sundsvall

Jonas Gulin

Jonas Gulin

Skogsinspektor Sundsvall/Söråker/Bergeforsen/Indal

Per Sandelin

Per Sandelin

Skogsinspektor Sundsvall/Indal/Liden/Kovland

Anton Andersson

Anton Andersson

Skogsinspektor Sundsvall/Matfors/Stöde/Njurunda

Dan Björne

Dan Björne

Produktionssspecialist Sundsvall

Anna Henckel

Anna Henckel

Skogsinspektor Sundsvall/Timrå/Alnö/Ljustorp

Magnus Edin

Magnus Edin

Produktionsspecialist Sundsvall

Fredrik Alenius

Fredrik Alenius

Skogsinspektor Sundsvall/Njurunda

Isabelle Sjöqvist

Isabelle Sjöqvist

Skogsinspektor Sundsvall/Matfors/Selånger

Niklas Åberg

Niklas Åberg

Skogsinspektor Sundsvall/Stöde/Nedansjö

Ullånger

Besöksadress: Sundsbrogatan 9, 87032 Ullånger
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Ullånger

Joakim Johansson

Joakim Johansson

Skogsinspektor

Alexander Andersson

Alexander Andersson

Skogsinspektor Kramfors/ Ullånger

Per Viklund

Per Viklund

Skogsinspektor Ullånger/Kramfors

Umeå

Besöksadress: Storgatan 38, Plan 8, 903 26 Umeå
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Umeå

Bengt Aggeryd

Bengt Aggeryd

Produktionschef Umeå

Mikael Forsman

Mikael Forsman

Virkesområdeschef Södra Västerbotten

Fredrik Nyman

Fredrik Nyman

Skogsinspektor Umeå södra, Vännäs kommun

Henrik Ådèn

Henrik Ådèn

Skogsinspektor Umeå södra, Vännäs kommun

Andreas Ekegren-Hällgren

Andreas Ekegren-Hällgren

Skogsinspektor Umeå norra

Niklas Karlsson

Niklas Karlsson

Skogsinspektor Umeå södra, Vännäs kommun

Mats Warensjö

Mats Warensjö

Skogsinspektor Umeå norra

Linus Elldegren

Linus Elldegren

Skogsinspektor Umeå norra

Vilhelmina

Besöksadress: Volgsjövägen 27, 912 32 Vilhelmina
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Vilhelmina

Andreas Hedberg

Andreas Hedberg

Skogsinspektor

P-A Bergqvist

P-A Bergqvist

Skogsinspektor Vilhelmina

Tore Lövgren

Tore Lövgren

Skogsinspektor Vilhelmina

Vindeln

Besöksadress: Häradsvägen 127 A, 922 31 Vindeln
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Vindeln

Erik Landby

Erik Landby

Produktionsspecialist Vindeln

Rickard Norberg

Rickard Norberg

Skogsinspektor Vindeln

Simon Öberg

Simon Öberg

Skogsinspektor Vindelns kommun

Simon Wikström

Simon Wikström

Produktionsspecialist Vindelns kommun

Mikael Jonsson

Mikael Jonsson

Skogsinspektor Vindelns kommun

Vännäs

Besöksadress: Östra Järnvägsgatan 9B, 911 32 Vännäs
Öppet fredagar 09.00-15.00
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Vännäs

Fredrik Nyman

Fredrik Nyman

Skogsinspektor Umeå södra, Vännäs kommun

Henrik Ådèn

Henrik Ådèn

Skogsinspektor Umeå södra, Vännäs kommun

Niklas Karlsson

Niklas Karlsson

Skogsinspektor Umeå södra, Vännäs kommun

Ånge

Besöksadress: Solgårdsgatan 10, 841 32 Ånge
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Ånge

Jonathan Strand

Jonathan Strand

Skogsinspektor Ånge/Kölsillre/Östavall/Överturingen

Ånäset

Besöksadress: Tingsvägen 8, 915 34 Ånäset
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Ånäset

Mattias Lindmark

Mattias Lindmark

Skogsinspektor Ånäset, Robertsfors kommun

Jonas Ågren

Jonas Ågren

Produktionsspecialist

Jörgen Ågren

Jörgen Ågren

Skogsinspektor Ånäset, Robertsfors kommun

Åsele

Besöksadress: Storgatan 33, 919 31 Åsele
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Åsele

Mattias Edling

Mattias Edling

Skogsinspektor Åsele

Änge

Besöksadress: Centralvägen 18B, 835 97 Offerdal
Öppet vid bokad tider
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Änge

Erik Jonasson

Erik Jonasson

Skogsinspektor Krokom/ Änge/Föllinge

Örnsköldsvik

Besöksadress: Sjögatan 6, 891 60 Örnsköldsvik
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Örnsköldsvik

Andreas Nordbrandt

Andreas Nordbrandt

Virkesområdeschef Norra Ångermanland

Liza Edlund - föräldraledig

Liza Edlund - föräldraledig

Produktionschef Örnsköldsvik

Izak Edlund

Izak Edlund

Produktionsspecialist Örnsköldsvik

Arne Alstergren

Arne Alstergren

Skogsinspektor Örnsköldsvik, Själevad, Domsjö Överhörnäs, Västerhus, Bjästa

Bo Nilsson

Bo Nilsson

Skogsinspektor Örnsköldsvik/Arnäsvall/Gideå/Björna/Långviksmon/Trehörningsjö

Emil Andersson

Emil Andersson

Skogsinspektor, föräldraledig. Örnsköldsvik/Arnäsvall/Gideå/Flärke/Grundsunda/Husum/Långviksmon/Björna

Ove Eriksson

Ove Eriksson

Skogsinspektor Örnsköldsvik, Mellansel, Moliden, Själevad

Leif Strandberg

Leif Strandberg

Skogsinspektor Örnsköldsvik/Arnäsvall/Gideå/Björna/Långviksmon/Trehörningsjö

Jonas Sjödin

Jonas Sjödin

Skogsinspektor Örnsköldsvik/Arnäsvall/Grundsunda/Husum/Gideå

Patrik Nyberg

Patrik Nyberg

Produktionsspecialist Örnsköldsvik

Sofi Dahl Wallin

Sofi Dahl Wallin

Skogsinspektor Örnsköldsvik, Själevad, Sidensjö, Domsjö, Överhörnäs, Bjästa

Östersund

Besöksadress: Akademigatan 4A, 831 40 Östersund
Öppet vid bokade tider
Telefon: 010-583 10 00 Växel

Östersund

Hans Jonsson

Hans Jonsson

Skogsinspektor Östersund

Daniel Granlöf

Daniel Granlöf

Skogsinspektor Östersund

Överkalix

Besöksadress: Storgatan 31, 956 31 Överkalix
Telefon: 010-583 10 00

Överkalix

Mattias Larsson

Mattias Larsson

Skogsinspektor Överkalix

Fredrik Forsén

Fredrik Forsén

Skogsinspektor Överkalix, Gällivare

Maria Lidberg

Maria Lidberg

Skogsinspektor Gällivare

Övertorneå

Besöksadress: Matarengivägen 18A, 957 31 Övertorneå
Telefon: 010-583 10 00

Övertorneå

Håkan Önneholm

Håkan Önneholm

Skogsinspektor Övertorneå, Södra Pajala

Bengt Isaksson

Bengt Isaksson

Skogsinspektor Pajala, Kiruna

Malin Brämsgården

Malin Brämsgården

Skogsinspektor Övertorneå