Årsmöten 2021

Norra Skog inbjuder till årsmöten 22-31 mars. Med anledning av pandemin kommer årsmötena i år att ske digitalt.

Klicka på ditt skogsbruksområde för att se vilka som är förtroendevalda idag och ta del av valberedningens förslag.

Motioner till årsmötena ska skickas till sbo-rådet senast två veckor innan mötet. Skicka även motionen till Medlemsavdelningen för publicering på denna sida.

Dagordningen för våra årsmöten finns att ladda ned här.

Här kan du se en instruktionsfilm för hur du ansluter till mötet via dator
Här kan du se en instruktionsfilm för hur du ansluter till mötet via mobiltelefon

Skogsbruksområde Datum Tid  Länk till mötet 
 Anundsjö  Tisdag 23 mars   19.00  Länk till mötet
 Berg  Måndag 29 mars  19.00  Länk till mötet
 Bjurholm-Fredrika  Måndag 29 mars  19.00  Länk till mötet
 Borgsjö-Haverö  Onsdag 24 mars  19.00  Länk till mötet
 Bygdeå-Nysätra  Tisdag 23 mars  19.00  Länk till mötet
 Gimån  Tisdag 23 mars  19.00  Länk till mötet
 Gällivare-Pajala  Måndag 29 mars  19.00  Länk till mötet
 Haparanda  Tisdag 23 mars  19.00  Länk till mötet
 Härnösand  Måndag 29 mars  19.00  Länk till mötet
 Indalen  Onsdag 24 mars  19.00  Länk till mötet
 Jörn-Arvidsjaur-Arjeplog  Måndag 29 mars  19.00  Länk till mötet
 Kalix  Onsdag 24 mars  19.00  Länk till mötet
 Kramfors  Onsdag 31 mars  19.00  Länk till mötet
 Krokom  Tisdag 30 mars  19.00  Länk till mötet
 Luleå älvdal  Tisdag 30 mars  19.00  Länk till mötet
 Lycksele  Onsdag 24 mars  19.00  Länk till mötet
 Lövånger  Måndag 29 mars  19.00  Länk till mötet
 Medelpad östra  Tisdag 30 mars  19.00  Länk till mötet
 Nordmaling  Tisdag 30 mars  19.00  Länk till mötet
 Norsjö-Malå  Tisdag 23 mars  19.00  Länk till mötet
 Piteå - Älvsbyn  Onsdag 24 mars  19.00  Länk till mötet
 Ragunda  Torsdag 25 mars  19.00  Länk till mötet
 Råneå  Onsdag 31 mars  19.00  Länk till mötet
 Skellefteå norra  Tisdag 30 mars  19.00  Länk till mötet
 Skellefteå södra - Burträsk  Onsdag 31 mars  19.00  Länk till mötet
 Sollefteå  Torsdag 25 mars  19.00  Länk till mötet
 Sorsele  Tisdag 30 mars  18.00  Länk till mötet
 Storuman  Tisdag 30 mars  19.00  Länk till mötet
 Strömsund  Måndag 22 mars  19.00  Länk till mötet
 Sundsvall  Måndag 22 mars  19.00  Länk till mötet
 Södra Lappland  Måndag 29 mars  19.00  Länk till mötet
 Torp-Stöde  Tisdag 23 mars  19.00  Länk till mötet
 Umeå norra - Sävar  Måndag 22 mars  19.00  Länk till mötet
 Vindeln  Torsdag 25 mars  19.00  Länk till mötet
 Vännäs-Umeå södra  Onsdag 31 mars  19.00  Länk till mötet
 Åre  Måndag 22 mars  19.00  Länk till mötet
 Örnsköldsvik norra  Torsdag 25 mars  19.00  Länk till mötet
 Örnsköldsvik södra  Onsdag 24 mars  19.00  Länk till mötet
 Östersund  Onsdag 31 mars  19.00  Länk till mötet
 Överkalix  Måndag 22 mars  19.00  Länk till mötet
 Övertorneå  Torsdag 25 mars  19.00  Länk till mötet